Strony
Witam serdecznie.
Kiedy w 2001 roku opuszczaliśmy rodzinne miasto Wrocław, naszym nowym miejscem na ziemi stały się okolice gór Izerskich. Na Pogórzu urzekło nas wszystko-dzika przyroda, piękne widoki, czyste powietrze. Zamieszkaliśmy w zabytkowym, regionalnym przysłupowym domu.
Góry i Pogórze Izerskie, to tereny wciąż turystycznie niedocenione, przez co zachowały swój niekomercyjny charakter. Nie są to deptaki i promenady, jakich wiele w pobliskich Karkonoszach. Znajdziecie tu spokój i kontakt z naturą.
Pragnę zaprosić Was na wirtualną wycieczkę po regionie. Będziemy razem spacerować po okolicy, zwiedzać zamki, zgłębiać tajemnice przyrody i poznawać bogatą, wielokulturową historię tych ziem.
Jeśli ktoś zapragnie zobaczyć to wszystko na własne oczy, czekają na Was gościnne progi naszego gospodarstwa agroturystycznego, które stanowi bazę noclegową i wypadową nie tylko w pobliskie góry Izerskie, ale również w Karkonosze, do Czech i Niemiec.
Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej gospodarstwa, której adres znajdziecie po prawej stronie bloga.
trochę małe jak na wieżę rycerską - raczej jakaś strażnica, punkt obserwacyjny
OdpowiedzUsuńPamiętaj, że to już za Niemca była ruina i tak naprawdę nie wiemy, jak owa budowla wyglądała w oryginale. Oczywiście, może to być punkt obserwacyjny.
OdpowiedzUsuńMiałam się wybrać w tej sprawie do archiwum w Lubaniu, ale jak zwykle mi to umknęło :-(
co jak co, kupa kamieni, która została jest dość mała - pewnie ktoś sobie zabrał i coś na gospodarstwie podmurował
OdpowiedzUsuńw mojej okolicy była sobie poniemiecka droga brukowana ładną kostką, którą wyłączono z użytku - tak około kilometra, jeszcze za komuny była nietknięta - w latach 90tych stopniowo zanikła - bruk stopniowo wyparował
aha, ta kupa ruin to dawna wieża obserwacyjna / strażnica graniczna
OdpowiedzUsuńo ile dobrze przeanalizowałem to granica w pobliżu biegnie "od zawsze"